Pogoda jutro Pogoda Poznań
2515

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Policjanci zatrzymali mężczyznę z wykrywaczem metalu. „Znaleziono przy nim wydobyte z ziemi monety i inne drobiazgi”
j | aktualizacja: Czwartek, 0 2018 roku, godzina 11: 1

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę z wykrywaczem metalu. „Znaleziono przy nim wydobyte z ziemi monety i inne drobiazgi”
Policja

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Mężczyzna chodził ł z wykrywaczem metalu po chronionym terenie w miejscowości Ląd w powiecie słupeckim, gdzie znajduje się jedno ze stanowisk archeologicznych. Zauważył go zastępca naczelnika prewencji do którego obowiązków należy m.in. zwalczanie przestępczości archeologicznej. Mężczyzna przeszukiwał teren przy pomocy urządzenia elektronicznego oraz jak się później okazało, bez wymaganych prawem zezwoleń. Przy zatrzymanym znaleziono wydobyte z ziemi nowożytne monety i inne drobiazgi – relacjonuje asp. sztab. Marlena Kukawka z policji w Słupcy. Eksplorator do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnej izby zatrzymań - dodaje.

Mężczyźnie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Należy nadmienić, że na poszukiwania zabytków przy pomocy urządzeń technicznych i elektronicznych, a także na badania archeologiczne należy uzyskać urzędowe pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszelkie przypadkowe znaleziska, które mogłyby być zabytkami, należy przekazać właściwemu miejscowo staroście, gdyż stanowią one własność Skarbu Państwa – kończy Kukawka.