Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-9
Tłumy poznaniaków zgromadziły się na kolejnym Łańcuchu Światła
BS | aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017 roku, godzina 20:30

Po kilkumiesięcznej przerwie tłumy poznaniaków zgromadziły się ponownie w Poznaniu, aby zaprotestować przeciwko planowanej reformie sądownictwa. Listopadowe spotkanie odbyło się na Starym Rynku.

Przypomnijmy, że pierwsze Łańcuchy Światła, które gromadziły kilkanaście tysięcy protestujących odbyły się w lipcu i były odpowiedzią na plany partii rządzącej dotyczące sądów. Wówczas protesty zakończyły się częściowym sukcesem, a prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech budzących kontrowersje ustaw.

Teraz projekty ustaw przygotowane przez prezydenta RP trafiły do Sejmu, ale strona społeczna twierdzi, że w istocie niewiele zmieniają i dalej są przede wszystkim wymianą kadr, a nie rzeczywistą reformą sądów. W trakcie piątkowego protestu odczytano oświadczenie, które przygotowało 28 organizacji popierających Łańcuch Światła - Jako przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego wyrażamy stanowczy protest przeciwko przygotowanym zmiano w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Protestujemy również przeciwko sposobowi prac nad tymi propozycjami. Reprezentujemy bardzo różne środowiska, ale łączy nas sprzeciw wobec nadużywania władzy przez obecną większość parlamentarną, która nie mając mandatu do zmiany konstytucji, próbuje dokonać tego za pomocą zwykłych ustaw. Pragniemy podkreślić, że wprowadzenie powyższych zmian spowoduje, że Polska definitywnie przestanie być demokratycznym państwem prawa (...) Mamy świadomość różnych niedostatków wymiaru sprawiedliwości i pomysły jak te niedostatki zmienić. Jednak chcemy podkreślić, że wszystkie dotychczasowe propozycje pana prezydenta nie rozwiązują żadnej proceduralnej ani merytorycznej bolączki polskiego sądownictwa. Wręcz przeciwnie, grożą całkowitym rozchwianiem wymiaru sprawiedliwości oraz izolacją Polski w Unii Europejskiej i na całej arenie międzynarodowej. Dlatego wzywamy do całkowitego wstrzymania prac parlamentarnych nad ustawami o KRS oraz Sądzie Najwyższym oraz żądamy rozpoczęcia szerokich konsultacji społecznych w tej sprawie. Gdyby ustawy zostały przyjęte przez Sejm i Senat domagamy się dwóch wet od prezydenta - odczytała oświadczenie Marta Krawczyk. 

Tradycyjnie już Łańcuch Światła zakończył się odśpiewaniem Hymnu Polski oraz Ody do Radości.

WASZE KOMENTARZE
Następną demonstrację wcisną w jeszcze mniejszą uliczkę, żeby pokazać tłumy :0
Unia, unia zwal se kónia!
znów te niewyżyte i szukające sensacji tłumy....
Coś pusto. W tych zgromadzonych głowach.
znów te niewyżyte i szukające sensacji tłumy....
Ciekawe, czy ktokolwiek z nich przeczytał to, przeciwko czemu zostali skrzyknięci do protestowania przez odsuwaną od koryta kastę??????!!!!!!!
TŁUMY... HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
I znów widzę wulgarne hasła. Co za sort ...
To naprawdę piękne pożegnanie starego systemu gangstersko - kolesiowskiego w sądach. Chapeau bas!
espe: Coś pusto. W tych zgromadzonych głowach....
ty to już lepiej zamilcz wioskowy głupku
~Autor: Ciekawe, czy ktokolwiek z nich przeczytał to, przeciwko czemu zostali skrzyknięci do protestowania przez odsuwaną od koryta kastę??????!!!!!!!...
Ten sort nie POtrafi czytać (ze zrozumieniem).
~peter: To naprawdę piękne pożegnanie starego systemu gangstersko - kolesiowskiego w sądach. Chapeau bas! ...
Tak, znicze zapala się na grobach zmarłych.
Pięciu ubeków na krzyż - lewacki niemiecki polskojęzyczny POrtalik zrobił fotomontaż ale Polacy się na to nie nabiorą.
espe: I znów widzę wulgarne hasła. Co za sort ... ...
no wlasnie widzisz to co chcesz wiec stul sznupe pisowski kejterku
POtrzebna dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja miejsca spędu.
espe: Tak, znicze zapala się na grobach zmarłych. ...
to wypad do krakowa do leszka deklu
LEWACKIE ŚCIERWA NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ ... ALEŻ ONI SĄ ZDETERMINOWANI... ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO... ULICA I ZAGRANICA JAK MÓWI NACZELNY WÓDZ POYEBÓW NIEJAKI SCHREK... ŻE TEŻ TYCH ZDRAJCÓW JESZCZE TA ŚWIĘTA ZIEMIA NOSI... ALE JAK TO MÓWIĄ PAN BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY...POGONIMY TYCH VOLKSDOJCZÓW AŻ IM SIĘ WODA W DUPIE ZAGOTUJE !!!
Wrzeszczcie sobie a reforma i tak będzie. Mam nadzieję że już od nowego roku.
espe: POtrzebna dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja miejsca spędu....
tak masz racje w Warszawie każdego dziesiątego starczy już tego waszego posmiewiska
zrzucić JASSM na to bydło
espe: POtrzebna dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja miejsca spędu....
Ale ty jesteś pusty
Tłumek idiotów.
To sa d****e. Prezydent ma zawetować ustawę, która sam zaproponował??
~Autor: LEWACKIE ŚCIERWA NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ ... ALEŻ ONI SĄ ZDETERMINOWANI... ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO... ULICA I ZAGRANICA JAK MÓWI NACZELNY WÓDZ POYEBÓW NIEJ...
10/10
~Autor: LEWACKIE ŚCIERWA NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ ... ALEŻ ONI SĄ ZDETERMINOWANI... ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO... ULICA I ZAGRANICA JAK MÓWI NACZELNY WÓDZ POYEBÓW NIEJ...
Ze spokojem. Targowica spędza bydło na jakieś śmieszne manifestacje a Pan Prezes Jarosław Kaczyński ze stoickim spokojem czyta i ogląda sobie atlas kotów (nota bene już jest hitem sprzedaży). W końcu ostatni spęd przed jego domem rozpedził jego kot. :)
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.