Reklama
Reklama

Powstała nowa koncepcja Bramy Zachodniej. Nowa pętla tramwajowa i dworzec autobusowy

fot. Borkowicz Architekt/Biuletyn Miejski

O planach budowy Bramy Zachodniej mówi się od wielu lat. U zbiegu ulic Dąbrowskiego i Polskiej ma powstać ważny węzeł komunikacyjny, którego głównym elementem będzie pętla tramwajowa.

Plan miejscowy dla terenu Bramy Zachodniej został przyjęty wiele lat temu i zakładał powstanie w tym miejscu dużego obiektu handlowo-usługowego z podziemną pętlą tramwajową i dworcem autobusowym. Wiadomo jednak, że inwestor nie zrealizuje swoich zamierzeń, a w związku z tym radni z Komisji Polityki Przestrzennej poparli projekt rozpoczęcia prac nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Gotowa jest już nowa koncepcja dla tego miejsca przygotowana przez Zarząd Transportu Miejskiego -Według niej przedłużona z pętli na Ogrodach linia tramwajowa na poziomie ulicy zakończy się na wspólnym dworcu autobusowo-tramwajowym, który będzie funkcjonował w systemie przesiadek "drzwi w drzwi". Nad dworcem ma mieścić się parking "parkuj i jedź". Koncepcja pozostałej części, którą przedstawił architekt Przemysław Borkowicz przewiduje też kompleks budynków handlowych, biurowych i mieszkalnych, a także plac miejski, są one jednak obiektami niezależnymi od węzła przesiadkowego przez co nie muszą powstać jednocześnie. Niezależność obiektów obniża jednorazowy koszt inwestycji, bo umożliwia etapowość tym samym sprawia, że ich powstanie będzie realne - informuje Jan Gładysiak z Biuletynu Miejskiego.

Przygotowana koncepcja zostanie uwzględniona w trakcie prac nad nowym planem zagospodarowania.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Masz dość upałów? Nie mamy dobrych wiadomości
27℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.95g/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro