Pogoda jutro Pogoda Poznań
3120
Od tanga do jazzu: Dębski & Palma POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Czwartek 18 października 2018 g. 20.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
październik
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

KRZESIMIR DĘBSKI
Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny.
Lider zespołu jazzowego String Connection, z którym koncertował od roku 1980 w 25 krajach: niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie. Ma za sobą wspaniałą karierę jazzmana. Jest laureatem I nagrody światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia). Wielokrotnie zdobywał tytuł Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku w ankietach magazynu Jazz Forum. W 1985 r. znalazł się na liście 10-ciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych. Autor muzyki do ekranizacji wielkich dzieł polskiej literatury, komponował dla wytwórni w Hollywood. Laureat wielu nagród, między innymi Kanadyjskiej Akademii Filmowej "Genie Award'88". Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował muzykę do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-17. Od 1991 roku prowadzi również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje kilkanaście tytułów, w tym muzykę filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Adam Makowicz, Jean - Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake, Nigel Kennedy. Tworzy muzykę jazzową, rozrywkową, filmową, teatralną i eksperymentalną.

ADAM PALMA
Adam to jeden z nielicznych lub może nawet jedyny gitarzysta na świecie, który został zaproszony na scenę do wspólnych występów przez trzy największe żyjące legendy gitary akustycznej: Al Di Meolę, Tommy Emmanuel i Biréli Lagrène.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2017r
Współpracował z muzykami takimi jak: Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Leszek Możdżer, Chris de Burgh and Hamish Stuart (The Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów, jak Al Di Meola, Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones). Kilkakrotnie zapraszany przez Tommy Emmanuel do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce.
Zdobywca tytułu „Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny” według Guitar Awards w Warszawie w 2014 r. Jest jedynym gitarzystą fingerstyle który wystąpił przed 700 000 widownią(Przystanek Woodstock 2011.
Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama "Rheged" na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017r.
W 2017 roku nakładem Polskiego Radia ukazała się trzecia solowa płyta artysty "Palm-istry" która zebrała znakomite recenzje w magazynach gitarowych i Biréli Lagrène.

• zobacz więcej informacji o Blue Note
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.