Pogoda jutro Pogoda Poznań
1914
Salon Poezji / Aleksandra Hamkało
SPOTKANIE
Sobota 18 maja 2019 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Gościem 49. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka filmowa i teatralna, Aleksandra Hamkało.

Aleksandra Hamkało jest absolwentką krakowskiej PWST (filia we Wrocławiu). Na deskach teatralnych zadebiutowała w 2012 roku w spektaklu dyplomowym Testament psa czyli historia o miłosiernej. W tym samym roku wystąpiła w przedstawieniu Poper, wybrane sceny. Pavor Nocturnus. Rok później zagrała Lindę w Zagraj to jeszcze raz, Sam w Teatrze 6. Piętro w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1999 roku w Odlotowych wakacjach (reż. M. Piestrak). Później wystąpiła m.in. w takich obrazach jak: Sala samobójców (reż. J. Komasa), Big Love (reż. B. Białowąs), Disco Polo (reż. M. Bochniak), Ziarno prawdy (reż. B. Lankosz), 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (reż. K. Lewińska), Gotowi na wszystko. Exterminator (reż. M. Rogalski), Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 (reż. K. Piwowarski). Szerokiej publiczności znana jest również z takich seriali jak: Na dobre i na złe, Komisarz Alex, Lekarze czy Ślad.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 18.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.