Pogoda jutro Pogoda Poznań
104
EIGHTEEN - Allen Mack / Lubosław Pirjankow
WERNISAŻ
Sobota 9 listopada 2019 g. 19.00

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Zapraszamy na wernisaż wystawy ,,EIGHTEEN" autorstwa Allena Macka/ Lubosława Pirjankowa. Licealisty, malarza, osiemnastolatka z pasją. Pędzlem spisuje swe doświadczenia. Tworzy w sposób narracyjny i figuratywny z nieograniczoną wyobraźnią. Sztuka jest jak dziennik, szkicownik. Ilustruje to co go zaciekawi. Ten etap jest jak chwila, więc warto ją zanotować. Raz sygnalizuje, raz opowiada. Efektem tego procesu są niesamowite obrazy, gdzie realistyczne kadry mieszają się z wyobraźnią i emocjami.
„Rysuję i maluję non stop. Fascynują mnie kolory i kształty świata, szczególnie te, które dotyczą nie tylko mnie, ale moich rówieśników, kolegów, znajomych, przyjaciół – nasze emocje, potrzeby, myśli, marzenia i nadzieje, oczekiwania, również fantazje. Zależy mi na tym aby był to fragment sztuki który dotyczy nas tu i teraz. Pewien obraz, który nie byłby możliwy do powtórzenia w innym czasie i okolicznościach.
Mieszam gatunki, style innych mistrzów, przekształcam po swojemu z tym co spotykam na co dzień. Obserwuję świat i biorę to co przykuje moją uwagę, zaciekawi, zainspiruje w danym momencie, na danym etapie. Nie chciałbym przegapić czegoś ważnego.”
Jest członkiem kolektywu Młodzi Zdolni Seksowni, od 2018 bierze udział w wystawach kolektywu w studenckiej Galerii Piec w Poznaniu.
Brał udział w wystawie „Piękno Południa” w 2016r. w Collegium Maius na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 2016 co roku bierze udział międzynarodowym Festiwalu Staro Zhelezare Street Art. Festiwal w Bułgarii, organizowanym między innymi pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Plovdiv 2019, Polski Instytut Kultury w Sofii, coroczne Sympozjum Art on the Streets odbywające się w Londynie, a także Middlesex University w Londynie.


Na wernisażu zagra także DJ A_D.
Miejsce: Galeria Piec ul. Mostowa 33 Poznań

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.