Reklama
Reklama

Umowa podpisana: na Warcie powstanie nowy most

fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego

W czwartek podpisano umowę na budowę nowej przeprawy nad Wartą.

Chodzi o most w Rogalinku, który zastąpi obecną, wysłużoną konstrukcję. Pojedziemy nim w kwietniu 2022 roku. Obiekt ma mieć 315,5 metrów długości.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- Realizowany przez nas obiekt mostowy zwiększy komfort jazdy i podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, kierowców, rowerzystów oraz pieszych, a także pozwoli sprawniej przemieszczać się ramach aglomeracji poznańskiej - powiedział Piotr Subczak, Dyrektor Obszaru Budownictwa Inżynieryjnego Wrocław-Poznań, Skanska. - Cieszę się, że w ramach tej ważnej, kolejnej w Wielkopolsce inwestycji przyczyniamy się do dalszego rozwoju regionu i podnoszenia jakości życia jego mieszkańców - dodał.

- Rozwój sieci drogowej powinien być wynikiem myślenia strategicznego, długofalowego. Działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego charakteryzują się właśnie takim myśleniem. Mamy nadzieję, że most w Rogalinku będzie pierwszym, ważnym elementem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 431 w gminach Kórnik, Puszczykowo i Mosina - podkreślił Paweł Katarzyński, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

- Oczekiwania związane z tą inwestycją są rzeczywiście duże, gdyż to newralgiczna trasa, na dodatek w pobliżu Poznania, o dużym natężeniu ruchu. A ponieważ to bardzo ważny most, to i pieniądze są duże. Cieszę się, że jestem świadkiem podpisania tej umowy - stwierdził Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Skanska i Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisały umowę wartą 63 mln zł brutto. Przez most wraz z dojazdami poprowadzi jezdnia o szerokości 7 m wraz ze ścieżką pieszo-rowerową po obu stronach.W zakres rzeczowy robót budowlanych wchodzi również przebudowa sieci gazowej, teletechnicznej i elektroenergetycznej, jak również budowa instalacji kanalizacji deszczowej i oświetlenia wewnątrz konstrukcji nośnej. Wszystkie prace mają zakończyć się w październiku 2022 roku, ale kierowcy skorzystają z obiektu wcześniej.

Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie obecnego mostu, który pod koniec inwestycji zostanie wyburzony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
9.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro