Reklama
Reklama

Próbują sprzedawać bony turystyczne w internecie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pompi / pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dopiero zaczął przyznawać bony turystyczne, a już otrzymuje sygnały o oszustach.

Od soboty rodzice mogą aktywować bon turystyczny przypadający na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Bonem można płacić m.in. za noclegi i imprezy turystyczne w Polsce, które są świadczone przez podmioty znajdujące się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Okazuje się, że są osoby, które próbują wykorzystać sytuację. W internecie pojawiły się oferty osób, które próbują sprzedać bon. Na przykład za 300 złotych chcą sprzedać bon warty 500 złotych zapewniając, że nabywca będzie mógł z niego skorzystać. Kilkanaście takich ofert pojawiło się m.in. na OLX.pl. Firma zapewnia, że kolejne próby dodawania takich ogłoszeń będą blokowane.

ZUS przypomina, że z bonu skorzystać mogą jedynie osoby uprawnione. - W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług. Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych - np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych - zaznacza Krystyna Michałek z ZUS.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
23.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro