Reklama
Reklama

Kolejny rekord zakażeń. Prof. Simon: nie jestem zdziwiony. Pozwolenie na wesela i msze święte to szaleństwo

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Za nami kolejne rekordowe dane dotyczące koronawirusa.

W piątek resort zdrowia poinformował o 809 nowych zakażeniach. Kolejni eksperci podkreślają, że nie jest to dla nich zaskoczeniem. - Nie jestem zdziwiony, że liczba zakażeń tak urosła. Rząd zaczął zbyt mocno luzować obostrzenia, nie rozumiem, kto wydał zgodę na to, aby mogły odbywać się wesela, msze święte, dlaczego bezpieczna odległość między ludźmi została zmniejszona do 1,5 m. To szaleństwo - powiedział w rozmowie z wp.pl profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Jeżeli nie będziemy przestrzegać ograniczeń, zakażeń będzie coraz więcej. Rząd powinien zacząć egzekwować noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Po drugie - zalecić politykom, aby w sposób umiarkowany wypowiadali się na temat zdrowia i leczenia, bo utrudniają pracę służbie zdrowia - dodał naukowiec.

Według prof. Simona elementem walki z pandemią powinny być masowe szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom osób powyżej 65. roku życia. Ponadto wskazuje, że gdyby wykonywano więcej testów, to liczbę zakażonych należałoby pomnożyć przez 5.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
21.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro