Reklama
Reklama

Trwają przygotowania Warty Poznań. Kolejny piłkarz odszedł z klubu

fot. Włodzimierz Hoppel

Trwają przygotowania Warty Poznań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Drużyna nie miała dużo czasu na odpoczynek. Piłkarze tuż po awansie udali się na tygodniowe urlopy, a w poniedziałek znów spotkali się w klubie. Tego dnia zawodników, sztab i inne wyznaczone osoby - w sumie było ich 59 - poddano testom na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Wszystkie badania dały wynik ujemny, więc we wtorek Zieloni wyjechali na krótkie zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zespół pozostanie tam aż do wyjazdu na niedzielny mecz Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard. Sztab szkoleniowy zaplanował dwa treningi dziennie, a z nowymi kolegami ćwiczą już pozyskani niedawno Konrad Handzlik i Mateusz Czyżycki.

W Grodzisku zabrakło m.in. Łukasza Spławskiego, który kilka dni temu zdecydował się na przenosiny do Puszczy Niepołomice. W środę klub poinformował, że w sezonie 2020/21 barw Warty nie będzie reprezentować również Michał Grobelny. - Zaproponowaliśmy Michałowi pozostanie w klubie w innej roli. Jest on jednak nadal młodym i ambitnym zawodnikiem. Chciał kontynuować piłkarską karierę na wysokim poziomie - tłumaczył dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.

Grobelny, który przez 3 ostatnie sezony rozegrał dla Warty 77 spotkań, związał się umową z drugoligową Chojniczanką Chojnice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
21.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro