Reklama
Reklama

Seryjny włamywacz w rękach policji. Na cel obierał przede wszystkim obiekty handlowe

fot. Holger Kraft / Pixabay

Policjanci ze Stawiszyna (powiat kaliski) zatrzymali seryjnego włamywacza.

W nocy z 9 na 10 sierpnia funkcjonariusze patrolowali teren gminy Żerków. Ich zainteresowanie wzbudziła podniesiona roleta w jednym ze sklepów - policjanci postanowili sprawdzić co się dzieje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Kiedy podeszli bliżej, osoba będąca w środku wyrzuciła pod roletą dwa worki wypełnione paczkami z papierosami. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z włamaniem i zatrzymali mężczyznę, który był w sklepie. Okazało się, że to 34-letni kaliszanin - przekazała asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Pracując nad sprawą policjanci powiązali podejrzanego z innymi włamaniami na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego. - Zatrzymany 34-latek usłyszał już zarzuty. Łącznie odpowie za 12 kradzieży z włamaniem, głównie do sklepów i obiektów handlowo-usługowych. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty w tych sprawach na kwotę blisko 100 tys. złotych - wyjaśniła asp. Jaworska-Wojnicz.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
23.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro