Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-7 -8
Reklama

Włamanie i brutalny rabunek: bili 62-latka młotkiem w głowę

KaT
czwartek, 1.02.2018 r.
godz. 14.34
KaT | czwartek, 1.02.2018 r., godz. 14.34
Włamanie i brutalny rabunek: bili 62-latka młotkiem w głowę
fot. policja

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie Leszna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-7°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wczesnym rankiem 62-letniego mieszkańca Leszna wyrwało z łóżka głośne uderzanie do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna otworzył drzwi, ale nikogo za nimi nie było. - Położył się ponownie spać lecz po jakimś czasie ze snu wyrwało go wyważanie drzwi do jego domu. Do wnętrza przedostało się dwóch młodych mężczyzn, z których jeden zaczął uderzać 62-latka w głowę młotkiem o obuchu wykonanym z twardej gumy, żądając wydania pieniędzy - tłumaczy Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Napastnik, który uderzał mężczyznę młotkiem, zaczął przeszukiwać meble w mieszkaniu. Znalazł ukryte w różnych miejscach pieniądze w różnej walucie. Było to ponad 60 tysięcy złotych. - Cudem udało się pokrzywdzonemu zatrzymać drugiego z mężczyzn i zamknąć w jednym z pokoi, aż do przyjazdu policji - dodaje.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka, który okazał się być mieszkańcem powiatu poznańskiego. Obecnie znajduje się w areszcie. W środę, w jednej z galerii handlowych, zatrzymano jego wspólnika. To 29-letni mieszkaniec gminy Lipno. Postawiono im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i naruszenia miru domowego. Udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

W czwartek zapadnie decyzja o tym, czy drugi z mężczyzn trafi do aresztu. Grozi im do 15 lat więzienia.

Reklama