Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-7 -8
Reklama

Nowe ZOO ma nowe mieszkanki: to Nasira i Sarabi

KaT
wtorek, 13.02.2018 r.
godz. 13.16
KaT | wtorek, 13.02.2018 r., godz. 13.16
Nowe ZOO ma nowe mieszkanki: to Nasira i Sarabi
Nasira - fot. ZOO Poznań Official / Facebook

W piątek do poznańskiego ogrodu zoologicznego przyjechały dwie wielbłądzice.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-7°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trafiły do naszego miasta z Holandii. - Samiec Mustafa obecnie żyje z Gają, Wanilią i Amirą. Wkrótce dołączą do niego również Nasira i Sarabi. Ta pierwsza ma 3 lata, a druga jest starsza, bo ma lat kilkanaście, ale też nie była jeszcze mamą. Nie ma co ukrywać, że nowe panny przyjechały do nas w celach matrymonialnych - mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego ZOO.

Nowe wielbłądzice obecnie przebywają w innym miejscu niż reszta stada. - Znajdują się na starym wielbłądzim wybiegu. Nie chcą za bardzo wychodzić ze stajenek. Potrzebuje prawdopodobnie jeszcze kilkunastu dni, by się oswoić z nowym otoczeniem. Dopiero wtedy będą mogły dołączyć do stada - dodaje.

W marcu ubiegłego roku Gaja urodziła potomka, któremu nadano imię Selim. - To piękny, bardzo duży samiec, który wkrótce będzie musiał opuścić nasz ogród. Na pewno wiele ogrodów zoologicznych będzie zainteresowanych przyjęciem go do siebie. U nas nie może zostać, bo mamy już samca - zaznacza.

Być może w najbliższych miesiącach stado wielbłądów dodatkowo się powiększy. - Prawdopodobnie w ciąży jest Wanilia - kończy Chodyła.

Reklama