Reklama
Reklama

Darzyborska: jest pozwolenie na budowę osiedla z mieszkaniami komunalnymi

Wizualizacja - osiedla budynków komunalnych | fot. ZKZL

W 7 budynkach znajdzie się ponad 250 mieszkań komunalnych.

Większość mieszkań, które powstaną n a ulicy Darzyborskiej będzie dwupokojowa, ale projektanci przewidzieli także lokale trzypokojowe dla większych rodzin oraz kawalerki. Część mieszkań usytuowanych na parterach budynku zostanie przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Na nowym osiedlu znajdzie się też przestrzeń przeznaczona na działalność handlową lub usługową oraz na realizację zadań związanych z integracją lokalnej społeczności.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Sprawy społeczne oraz wsparcie mieszkańców dotyczą także rozbudowywanego obecnie przy ul. Darzyborskiej osiedla z lokalami socjalnymi. Po ponad dekadzie osiedle się rozrasta, nie tracąc przy tym pierwotnego przesłania wspierania ludzi, którzy tego wsparcia potrzebują. Dzieje się tak już na etapie wznoszenia murów nowych domów. W postępowaniu przetargowym, które wyłoniło wykonawcę robót na Darzyborze zastosowano klauzule społeczne, które nałożyły na firmę budowlaną obowiązek zatrudniania wszystkich pracowników na podstawie umowy o pracę. Oprócz tego oferta przetargowa musiała zawierać zapewnienie zatrudnienia na budowie osób korzystających ze świadczeń opieki społecznej - informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Budowa 6 budynków, w których zlokalizowanych zostanie 50 mieszkań socjalnych o powierzchni od 27 do 49 m2 trwa od września. Domy mają już fundamenty, za chwilę zaczną rosnąć mury nowego osiedla. Za rok mieszkania zostaną oddane do użytku - dodaje Gościńska.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie
29℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro