Reklama
Reklama

Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny. Na czas remontu będzie wyłączony z użytkowania

fot. ZTM

Przebudowa rozpocznie się 22 października. Przystanek PST Most Teatralny zostanie wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana ma być winda.

W ramach gruntownej modernizacji przystanku powstaną dwa perony każdy po 45 metrów. Na przystanku w kierunku os. Jana III Sobieskiego pojawią się dwie wiaty, a w kierunku Dworca Zachodniego - jedna. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna, a na platformach przystankowych pojawią się elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Duża popularność przystanku wśród pasażerów jednoznacznie wskazuje na to, jak istotną funkcję spełnia on na węźle przesiadkowym Most Teatralny - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Miasto zachęca do korzystania z transportu publicznego i ułatwia korzystanie z niego. Jest dla mnie oczywiste, że jeśli ludzie chcą korzystać z tego przystanku, to powinniśmy im to umożliwić. Właśnie dlatego zapadła decyzja, by w miejscu dość prowizorycznego przystanku powstał taki, który będzie spełniał obowiązujące standardy - dodaje.

Teren przystanku będzie oświetlony oraz wyposażony w kamery monitoringu wizyjnego. Natomiast z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć windą.

Po wybudowaniu i wyposażeniu podwyższy się komfort korzystania z przystanku: wsiadania i wysiadania z pojazdu, oczekiwania na przyjazd tramwaju, dotarcia na przystanek - informuje ZTM. Prace rozpoczną się22 października i od tego dnia (do zakończenia prac) przystanek będzie nieczynny. Pasażerów linii nr 12 i 14 prosimy o korzystanie z przystanków Rondo Kaponiera - dodaje.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro