Reklama
Reklama

Niedawno przewidział wynik wyborów samorządowych, teraz zamieszcza mapki preferencji sejmowych. "Poznań jak wioska Gallów"

fot. Marcin Palade @ TT

Znany badacz, który przewidział wynik wyborów samorządowych, zamieścił mapę poparcia dla partii rządzącej. Poznań jest na niej najjaśniejszą plamką!

O tym, że z prognozami Paladego należy się liczyć, pokazały wyniki ostatnich wyborów. Jego ocena okazała się o wiele bliższa prawdy niż podawane przez największe media sondaże exit poll. Tym razem socjolog przedstawia mapę sondażowych preferencji Polaków popierających Prawo i Sprawiedliwość, przedstawioną w poszczególnych okręgach.

Wynika z niej, że Poznań jest jedynym miejscem w Polsce, które opiera się znacznemu wzrostowi poparcia dla partii rządzącej. W niektórych miejscach, zwłaszcza na południowym-wschodzie, procent sympatyków PiS-u sięga nawet 69! Wysoko przedstawia się też poparcie na Mazowszu i w województwie lubelskiem. Co ciekawe, nie tylko wschodnie tereny zanotowały znaczący przyrost zwolenników Prawa i Sprawiedliwości - na Dolnym Śląsku jest ich już tyle, że mieszczą się w przedziale 30-39%. Poznań jest jedynym okręgiem, w którym nie przekracza on 30%.

Palade zamieścił także mapkę preferencji poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Analogicznie, stolica Wielkopolski jest tutaj jednym z miejsc z najwyższym poparciem dla największej opozycyjnej siły. Wielkopolscy zwolennicy KO mieszczą się w przedziale 40-49%. Podobna sytuacja ma miejsce na Pomorzu i Dolnym Śląsku.

W niedzielę, najchętniej obserwowany ostatnimi czasy socjolog przedstawił też procentowe poparcie dla partii politycznych w skali całego kraju. PiS, zdaniem Palade, ma 43,7% zwolenników, a KO 30,6%.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
29℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro