Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Śmieci na ulicach Poznania na Wszystkich Świętych: „Nie ma prezydent głowy na takie przyziemne sprawy - trzeba pajacować w wielkiej polityce”

sw
piątek, 2.11.2018 r.
godz. 19.53
sw | piątek, 2.11.2018 r., godz. 19.53
Śmieci na ulicach Poznania na Wszystkich Świętych: „Nie ma prezydent głowy na takie przyziemne sprawy - trzeba pajacować w wielkiej polityce”
fot. TT

Znany z ostrych opinii prof. Stanisław Żerko nie oszczędza włodarza Poznania. Historyk skrytykował na Twittterze Jacka Jaśkowiaka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Okazją do wbicia szpileczki urzędującemu prezydentowi miasta, przez naukowca z Instytutu Zachodniego, było zaproszenie dla Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej miałby dołączyć do byłych prezydentów RP i wziąć udział w poznańskich uroczystościach związanych z 11 listopada. Prof. Żerko udostępnił post dziennikarza poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej, Piotra Żytnickiego informujący o inicjatywie Jacka Jaśkowiaka i opatrzył go kąśliwym komentarzem.


- A tymczasem śmieci na naszym osiedlu od poniedziałku niewywiezione. Kubły i worki stały przed domami na Wszystkich Świętych, będą stały i przez weekend - narzeka Żerko. - Nie ma prezydent głowy na takie przyziemne sprawy - trzeba pajacować w wielkiej polityce - dodaje.

Tymczasem Jacek Jaśkowiak jest odpowiedzialny za wywóz śmieci nie tylko jako najważniejszy miejski urzędnik, ale również... członek Rady Nadzorczej Remondis Sanitech Poznań, będąca największą firmą działającą na terenie miasta w branży gospodarowania odpadami.

Tweet prof. Żerki doczekał się ciekawych reakcji. Dariusz Lipiński, poznański szef partii Porozumienie podzielił się swoją polityczną diagnozą - Najpierw też sądziłem, że to znów #PaJackowanie Pana Jacka. Ale może to rękawica rzucona Schetynie? JJ ma atuty: 115 tys głosów, krótki staż w dogorywającej partii, ego, podziw celebrytów. Że to pustak, mało kto wie. @SchetynadlaPO nie lubi takich numerów, może być ciekawie - dodał Lipiński.

Reklama