Reklama
Reklama

Poznański profesor o członkach ONR: "Zagubiona młodzież"

Prof. Tomasz Jasiński z Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w studio WTK zaznaczył, że narodowcy nie są żadnym zagrożeniem.

Podczas dyskusji w studio z dr hab. Rafałem Dobkiem, prof. Tomasz Jasiński przyznał, że nie jest wielkim fanem idei narodowych. Jednocześnie zaznaczył, że nie należy ich demonizować, bo ich idee nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Świadczą o tym chociażby wyniki wyborów i brak zauważalnej reprezentacji w parlamencie.

Obaj naukowcy mieli różne podejście w ocenie niedzielnego marszu. Według dr hab. Dobka nie przystoi polskim władzom udział w jednej imprezie z narodowcami. Dobek zauważa też, że właśnie taki przekaz "poszedł w świat". Prof. Jasiński uważa takie postawienie spraw za przesadę i stawia tezę, że polskie państwo zdało egzamin, dbając o spokojny przebieg marszu. Profesor z AKO zaznacza też, że przygotowując się do marszu ABW prześwietliła listę radykalnych prawicowych ekstremistów, którzy mieli przyjechać na Marsz Niepodległości z różnych zakątków świata. Wydano ok. 100 zakazów wjazdu do kraju, dzięki czemu święto upłynęło bez większych incydentów.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
29℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro