Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Poznański profesor o członkach ONR: „Zagubiona młodzież”

sw
poniedziałek, 12.11.2018 r.
godz. 21.17
sw | poniedziałek, 12.11.2018 r., godz. 21.17
Poznański profesor o członkach ONR: „Zagubiona młodzież”

Prof. Tomasz Jasiński z Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w studio WTK zaznaczył, że narodowcy nie są żadnym zagrożeniem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Podczas dyskusji w studio z dr hab. Rafałem Dobkiem, prof. Tomasz Jasiński przyznał, że nie jest wielkim fanem idei narodowych. Jednocześnie zaznaczył, że nie należy ich demonizować, bo ich idee nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Świadczą o tym chociażby wyniki wyborów i brak zauważalnej reprezentacji w parlamencie.


Obaj naukowcy mieli różne podejście w ocenie niedzielnego marszu. Według dr hab. Dobka nie przystoi polskim władzom udział w jednej imprezie z narodowcami. Dobek zauważa też, że właśnie taki przekaz „poszedł w świat”. Prof. Jasiński uważa takie postawienie spraw za przesadę i stawia tezę, że polskie państwo zdało egzamin, dbając o spokojny przebieg marszu. Profesor z AKO zaznacza też, że przygotowując się do marszu ABW prześwietliła listę radykalnych prawicowych ekstremistów, którzy mieli przyjechać na Marsz Niepodległości z różnych zakątków świata. Wydano ok. 100 zakazów wjazdu do kraju, dzięki czemu święto upłynęło bez większych incydentów.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama