Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

NCBR podpowie wielkopolskim przedsiębiorcom, jak ubiegać się o dotacje

REKLAMA
środa, 12.06.2019 r.
godz. 13.00
REKLAMA | środa, 12.06.2019 r., godz. 13.00
NCBR podpowie wielkopolskim przedsiębiorcom, jak ubiegać się o dotacje

14 czerwca od 10:00 do 15:30 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu NCBR dla Firm - wsparcie Przedsiębiorców z POIR. Podczas wydarzenia wielkopolscy przedsiębiorcy dowiedzą się, jak aplikować o dofinansowanie, poznają szczegółowe kryteria oceny projektów i będą mogli zasięgnąć porady ekspertów z NCBR.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Dobry pomysł w biznesie to nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, jak go skutecznie zrealizować, żeby znacząco podniósł jakość życia odbiorców. O tego typu projektach marzy niejeden przedsiębiorca, a dzięki wsparciu NCBR to, co do tej pory funkcjonowało w sferze koncepcji, ma realne szanse ujrzeć światło dzienne i odnieść sukces. 

NCBR dla firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR to cykl spotkań organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, których celem jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności przydatnych podczas aplikowania o wsparcie innowacyjnych projektów. Podczas spotkań eksperci przedstawiają możliwości uzyskania dotacji na realizację nowatorskich pomysłów w prowadzonej działalności lub udoskonalenie już istniejących produktów i usług. Uczestnikami spotkań mogą być zarówno przedstawiciele mikro, jak i makro przedsiębiorstw.

- NCBR dla firm jest otwarte na wszystkich przedsiębiorców niezależnie od wielkości prowadzonej przez nich firmy. Również właściciele startupów mogą skorzystać z możliwości dofinansowania w ramach konkursu Szybka Ścieżka - mówi Izabela Lewandowska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Spotkania skierowane są również do jednostek naukowych będących w konsorcjum z przedsiębiorcą, które planują ubiegać się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych w konkursach z Programu Inteligentny Rozwój (w szczególności w konkursie Szybka Ścieżka). Łączny budżet 4 zaplanowanych na 2019 rok konkursów Szybka Ścieżka wynosi 2,25 mld zł. 

Nadchodzące spotkanie NCBR dla firm w Poznaniu będzie kolejnym prowadzonym na terenie całej Polski. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy uzyskają informacje o aktualnej ofercie NCBR, dowiedzą się, jak wygląda proces realizacji projektu i współpraca z NCBR od strony Beneficjenta. Będzie to również czas na poznanie projektu, który już otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Szybka Ścieżka w regionie Wielkopolski. Druga część spotkania zostanie przeprowadzona w formie warsztatowej. Przedsiębiorcy otrzymają wskazówki dotyczące kryteriów oceny projektów starających się o dofinansowanie oraz poznają najczęściej popełniane błędy. Przybliżone zostaną zasady aplikowania oraz zagadnienia związane m.in. ze specyfiką prac badawczo-rozwojowych, sposobami ochrony własności intelektualnej, wymaganymi zasobami, analizą rynku, planowaniem, kosztami kwalifikowalnymi i zasadą konkurencyjności.

- Spotkania NCBR dla Firm to również unikalna szansa na indywidualne spotkania z ekspertami i pracownikami NCBR. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać przydatne wskazówki od ekspertów NCBR. W trakcie indywidualnych spotkań przedsiębiorca wraz z ekspertami może przestudiować założenia swojego projektu i otrzymać informacje, na co powinien zwracać uwagę podczas sporządzania wniosku o dofinansowanie. - zapowiada Izabela Lewandowska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Udział w spotkaniu NCBR dla firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR w Poznaniu jest bezpłatny i ograniczony ilością miejsc ze względu na część warsztatową wydarzenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przedsiębiorcy, którzy nie będą mogli wziąć udziału w spotkaniu w najbliższy piątek, mają szansę wziąć udział w kolejnym - organizowanym 2 października w Poznaniu lub wcześniej (według harmonogramu) na terenie całego kraju.

Program spotkania:

https://www.ncbrdlafirm.pl/14-czerwca-poznan/ 

Rejestracja:

https://www.ncbrdlafirm.pl/14-czerwca-poznan/?fbclid=IwAR1mx7KDMODbb6gWt-hDwyZmrdsXuWQ16iBhQqS8MTfLpugDZKq6EBXexcU#Rejestracja 

Reklama