Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Sprzedawali „Aplikatory Pola Magnetycznego” na pokazach handlowych. Są kary od UOKiK

kk
środa, 12.06.2019 r.
godz. 15.27
kk | środa, 12.06.2019 r., godz. 15.27
Sprzedawali „Aplikatory Pola Magnetycznego” na pokazach handlowych. Są kary od UOKiK
fot. carmen carbonell / pixabay.com

Wśród ukaranych firm jest R.A.M. Polska z Opalenicy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Pod koniec ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wobec dwóch firm prowadzących sprzedaż poza lokalem, organizując pokazy handlowe. Chodzi o firmy Vitaldream z Białych Błot oraz R.A.M. Polska z Opalenicy. - Przedsiębiorcy sprzedawali głównie urządzenie o nazwie Aplikator Pola Magnetycznego (APM) - informuje UOKiK.

- W trakcie prezentacji konsumenci otrzymywali broszurę na temat leczniczych właściwości pola magnetycznego. Mogło to sugerować, że zastosowanie urządzenia jest szersze, niż wynika z instrukcji obsługi. Co więcej, nawet informacje zawarte w instrukcji użytkowania nie zostały potwierdzone klinicznie – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Dodatkowo za każdym razem podczas pokazu handlowego zapewniano, że produkt jest obecnie w „promocji”, choć tak nie było. - Informacji o ofercie firm nadano kształt tzw. uciekającej okazji. Urząd nakazał obu firmom zaniechanie stosowania niedozwolonych praktyk - dodaje UOKiK.

Vitaldream musi zapłacić blisko 42 tysięcy złotych kary, a R.A.M. Polska prawie 38 tysięcy złotych. Dodatkowo firmy muszą poinformować klientów o decyzji UOKiK.

Reklama