Reklama
Reklama

Nowa siedziba dla poznańskich strażaków i ratowników. Budynek wiosną zostanie oddany do użytku

Wizualizacja | fot. UMP

Strażacy ochotnicy zyskają nową siedzibę - w rejonie ulic Lotniczej i S. Wojtulanis - Karpińskiej. Budynek strażnicy dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego zostanie oddany do dyspozycji wiosną przyszłego roku.

W kompleksie znajdzie się Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania, który obecnie, tymczasowo, mieści się w Forcie II. Będą w nim również stacjonowały: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego "Mistral" oraz Ochotnicza Straż Pożarna - Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Miasto Poznań bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, zarówno w zakresie walki z przestępczością, jak i ratownictwa przeciwpożarowego. Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył zarówno strażakom ochotnikom, jak i mieszkańcom naszego miasta oraz powiatu poznańskiego - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Wspieramy także inne ochotnicze straże pożarne. Dwa lata temu remizę z prawdziwego zdarzenia zyskali strażacy z OSP Głuszyna. Planujemy budowę nowej siedziby dla OSP na os. Kwiatowym i modernizację siedziby OSP Krzesiny - wylicza zastępca prezydenta.

Inwestycja została podzielona na kilka etapów, a jej zakończenie zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Na wiosnę strażacy i pracownicy wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń, których całkowity koszt budowy wyniesie około 8 mln zł. . W ramach przedsięwzięcia powstaną trzy budynki - magazyn przeciwpowodziowy, budynek strażnicy oraz wozownia - garaż dla pojazdów OSP

To dla nas historyczny moment - przyznaje Tomasz Krajnik, członek zarządu OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Poznaniu. Od czasu powstania w 2002 roku nie mieliśmy swojej siedziby. Korzystaliśmy z uprzejmości komendanta miejskiego PSP w Poznaniu. Bardzo przyda nam się własny kąt - dodaje.

Budową strażnicy zajmuje się firma Constructo Sp. z o.o. sp.k. Jesteśmy na budowie od 7 tygodni. Mimo to, prace są na zaawansowanym etapie. Przygotowaliśmy teren i wykonaliśmy wszystkie sieci zewnętrzne. Budynek administracyjny znajduje się w stanie surowym, w halach trwa montaż ostatnich elementów żelbetowych. Do końca września planujemy wykonać konstrukcję dachu. W przyszłym miesiącu chcemy zamknąć stany surowe obiektów i przystąpić do prac wykończeniowych wewnątrz - tak, aby zakończyć je jeszcze przed zimą - tłumaczy Tomasz Kwiatkowski - członek zarządu firmy Constructo.

Obecnie na terenie Poznania znajduje się siedem Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP w Poznaniu oraz jednostka Szkoły Aspirantów PSP i pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro