Reklama
Reklama

Dachujący samochód prawie potrącił grzybiarza. Kierująca autem była pod wpływem narkotyków

fot. Policja

Śledczy przedstawili zatrzymanej 22-latce zarzut dotyczący posiadania narkotyków.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Podgaje. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu wstępnie ustalili, że 22-letnia kobieta kierująca osobowym oplem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego dachowania omal nie potrącając odpoczywającego na poboczu drogi grzybiarza. Podczas rozmowy ze sprawczynią kolizji funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kobieta możne znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Kierująca została poddana badaniu na zawartość substancji narkotycznych, który potwierdził przypuszczenia policjantów dając wynik dodatni na marihuanę. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania osobowego opla znaleźli w jednym ze schowków woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to substancja psychotropowa w postaci metamfetaminy. W pojeździe kobiety mundurowi znaleźli także kilka porcji dilerskich amfetaminy oraz tabletki ekstazy - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w Złotowie.

Stróże prawa zatrzymali 22-letnią kierującą, którą doprowadzili do placówki medycznej, gdzie została pobrana od niej krew na obecność narkotyków. Mieszkanka powiatu inowrocławskiego po pobraniu krwi trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze za spowodowanie kolizji nieodpowiedzialną kobietę ukarali mandatem karnym - dodaje.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pod wpływem środków odurzających do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro