Reklama
Reklama

Dodatkowe miliony dla Wielkopolskich szpitali... tuż przed wyborami

Konkretnie chodzi o 34 miliony złotych, które trafią z rezerwy NFZ do wielkopolskich szpitali.

W samym Poznaniu dodatkowe środki trafią do szpitali HCP, Raszei oraz Wojewódzkiego znajdującego się przy ulicy Lutyckiej. - Decyzja jak wydać te pieniądze zależy od dyrekcji szpitala. Część szpitali boryka się ze wzrostem kosztów personelu, część ma inne zobowiązania, część zainwestuje w poprawę dostępności i jakości - mówi w rozmowie z Telewizją WTK Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Tak istotne wzrosty są możliwe dzięki zwiększającym się nakładom na system ochrony zdrowia. Od 2015 roku zwiększyły się one o 25 miliardów złotych w skali roku, a w 2024 roku wyniosą 6% PKB - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody. W konferencji, na której przekazano informacje, uczestniczyła nie tylko dyrektor wielkopolskiego NFZ, ale też wicewojewoda Aneta Niestrawska oraz poseł PiS Tadeusz Dziuba.

Opozycja nie jest zaskoczona, że informacja o dodatkowych środkach finansowych jest przekazywana tuż przed październikowymi wyborami. - Smutne w tym wszystkim jest tylko to, że partia rządząca była głucha przez niemal 4 lata na nasze prośby i poprawki zgłaszane do budżetu. Wtedy pieniądze się nie znajdowały, a teraz w wirze kampanijnym pieniądze się znajdują - mówi w rozmowie z WTK Szymon Ziółkowski, poseł PO.

Agnieszka Pachciarz zapewnia, że uwolnienie dodatkowych 34 milionów złotych dla szpitali nie ma nic wspólnego z wyborami. - Rezerwa ogólna musi być co roku wydana. Jest większy wpływ ze składek i dzięki temu cieszymy się, że możemy wydać te pieniądze - dodaje.

Dodatkowo w Wielkopolsce wymienionych zostanie 14 najbardziej wysłużonych ambulansów. Nie trafią jednak do Poznania, a do innych regionów województwa.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro