Reklama
Reklama

Dzięki nowej inwestycji w Palędziu ma być bezpieczniej i bliżej do kolei

fot. PKP PLK

Właśnie podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Dopiewo oraz PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. w sprawie współpracy w zakresie wydłużenia przejścia podziemnego na stacji Palędzie linia Poznań - Kunowice.

Wydłużone przejście podziemne ma ułatwić korzystanie z kolei - bezpieczne i sprawne przejście na perony i do dworca pod torami linii Poznań - Kunowice zarówno od strony Palędzia jak i Dąbrówki. Według zapowiedzi obiekt zostanie rozbudowany z ok. 15 m do ok. 55 m. W przejściu będzie jasne oświetlenie i czytelne oznakowanie. Dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się powstanie winda oraz pochylnia. Prace obejmą także istniejącą część przejścia podziemnego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zasady współpracy oraz finansowanie przedsięwzięcia ustalą odrębne porozumienia. Szczegółowy zakres i szacunkowa wartość przebudowy przejścia podziemnego będą znane po wykonaniu dokumentacji projektowej. W jej opracowaniu pomoże przygotowana już przez gminę wstępna koncepcja prac - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK. Planowana inwestycja istotnie uzupełni prace przeprowadzonych na stacji Palędzie. W latach 1997 - 1998 r. zmodernizowano dwa perony, ułożono nową nawierzchnię, zamontowano oświetlenie, ławki oraz wiaty. Przebudowano układ torowy, co zwiększyło przepustowość i zapewniło sprawny i bezpieczny ruch pociągów na ważnej linii kolejowej Warszawa Zachodnia - Kunowice na odcinku Poznań Główny - Kunowice - dodaje.

Rozpoczęcie prac planowane jest do 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro