Reklama
Reklama

Kontrolowali, czy ciężarówki i busy nie są za ciężkie. Posypały się mandaty

fot. WITD Poznań

Kontrola inspektorów WITD została przeprowadzona na drodze krajowej numer 32 w Granowie.

Jak podkreślają inspektorzy ich stałe kontrole na punktach wagowych potwierdzają panujące od lat na polskich drogach zjawisko, że przeładowywanie pojazdów większym ładunkiem niż wolno, trwa cały czas i bez większych zmian. Jedną z ostatnich kontroli przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej numer 32 w Granowie inspektorzy z oddziału leszczyńskiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Efektem ich działań było zatrzymanie najpierw do kontroli polskiego pojazdu członowego przewożącego kruszywo. Po zważeniu okazało się, że dopuszczalny nacisk osi napędowej został przekroczony o 0,9 tony. Rzeczywisty nacisk osi napędowej wyniósł bowiem w sumie 12,4 tony. Także dopuszczalna masa całkowita była wyższa o 0,9 tony, ponieważ rzeczywista masa całkowita wyniosła 40,9 tony. Przedsiębiorcę i załadowcę czeka postępowanie administracyjne - relacjonują inspektorzy z WITD w Poznaniu.

Podczas dalszych kontroli inspektorzy wykryli również przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej w trzech busach o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Kierowcom zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszeń oraz nałożono na nich mandaty karne - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro