Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Tomasz Dejewski przeszedł z Warty Poznań do Lecha Poznań

sk
środa, 12.06.2019 r.
godz. 18.57
sk | środa, 12.06.2019 r., godz. 18.57
Tomasz Dejewski przeszedł z Warty Poznań do Lecha Poznań

Tomasz Dejewski został nowym zawodnikiem Lecha Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa
24-letni środkowy obrońca to przy Bułgarskiej dobrze znana twarz. W 2012 roku trafił tam z Olimpii Grudziądz, ale przez kilka sezonów nie zdołał przebić się do pierwszego składu i przed sezonem 2016/17 przeszedł do Warty Poznań.
 
Dejewski pomógł Zielonym w awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy, a w ostatnich rozgrywkach 16 razy wystąpił na boiskach Fortuna 1 Ligi. Po sezonie wygasł jego kontrakt z Wartą, więc Lecha mógł wzmocnić na zasadzie wolnego transferu.
 
Dejewski zostanie włączony do pierwszego zespołu i będzie walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Obecnie jego jedynym poważnym rywalem do gry na środku obrony jest Thomas Rogne, ale klub pracuje nad kolejnymi transferami i przy Bułgarskiej powinno pojawić się jeszcze dwóch stoperów. Bardzo możliwe, że Dejewski w poszczególnych meczach będzie wspomagać swoim doświadczeniem drugoligowe rezerwy.

 - Po trzech latach spędzonych w Warcie wracam do swojego klubu. Podczas pobytu w tym zespole dojrzałem w piłce seniorskiej i ten powrót jest dla mnie bardzo ważną sprawą. Wiem teraz czego chcę i co muszę pokazać na boisku, żeby dać drużynie jak najwięcej. Oczywiście teraz to są tylko słowa, a więc jeżeli będę ciężko pracował to wtedy otrzymam okazję do pokazania się. Cieszę się, że dostaję od życia drugą szansę i muszę zrobić wszystko, żeby ją wykorzystać - komentował piłkarz na łamach lechpoznan.pl.

Reklama